Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Shefi i OBSH-së i uron presidentit Trump shërim të plotë dhe të shpejtë nga COVID-19

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, një organ të cilin presidenti i SHBA-së, Donald Trump, e ka kritikuar për trajtimin e pandemisë COVID-19, të premten i dërgoi urimet e tij më të mira Trumpit dhe gruas së tij Melania pasi ata rezultuan pozitive për coronavirus.

“Urimet e mia më të mira Presidentit DonaldTrump dhe Zonjës së Parë për një shërim të plotë dhe të shpejtë”, ka shkruar Tedros Adhanom Ghebreyeusus në një Tweet.

Ndryshe, Shtetet e Bashkuara, ish-donatori kryesor i trupit me bazë në Gjenevë, kanë thënë se kanë në plan të tërheqin dhe ndërpresin fondet, duke thënë se OBSH ishte “shumë afër” Kinës.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka njoftuar se ai dhe Zonja e Parë, Melania Trump kanë rezultuar pozitiv në testin për coronavirus.

Ai këtë e ka bërë të ditur në një postim në Twitter.

Presidenti amerikan po ashtu ka njoftuar se do të jenë në karantinë dhe do të nisin procesin e shërimit menjëherë.

Postime të ngjashme

Tragjedi në Peru, përmbyset autobusi, të paktën 27 viktima

Lea Muslija

Palestinezët anulojnë marrëveshjen me Izraelin për vaksinat, thonë se janë shumë afër datës së skadimit

Dafina Vidishiqi

Macron: Vizitori i parë i kancelares në Berlin

Dafina Vidishiqi

BE humb betejën ligjore ndaj kompanisë AstraZeneca për furnizimin me vaksina

Dafina Vidishiqi

Udhëtarët nga Mbretëria e Bashkuar do të duhet të hyjnë në karantinë me të mbërritur në Itali

Dafina Vidishiqi

Guterres riemërohet Sekretar i Përgjithshëm i OKB-së

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...