Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Shefi i Shtabit të Donald Trump pranon që SHBA nuk do të mund të kontrollojë pandeminë

Zhurnal Ads

Një ndihmës i lartë i Presidentit Donald Trump ka pranuar se SHBA “nuk do të kontrollojë pandeminë”.

Në vend të kësaj Shefi i Shtabit të Shtëpisë së Bardhë, Mark Meadoës, tha se Covid-19 mund të mposhtet vetëm nga “lehtësime” si vaksinat dhe terapeutikët.

Vërejtjet e tij vijnë ndërsa rastet e Covid rriten në SH.B.A., nëntë ditë para zgjedhjeve presidenciale.

Sfiduesi demokrat presidencial Joe Biden tha se Shtëpia e Bardhë po tundte “flamurin e bardhë të humbjes”.

Ai shtoi se komentet e Z. Meadoës treguan se administrata Trump kishte “hequr dorë nga detyra e tyre themelore për të mbrojtur popullin Amerikan”.

Në një intervistë me CNN, Z. Meadoës tha se kontrolli i virusit nuk ishte një qëllim realist sepse “ai është një virus ngjitës ashtu si gripi”.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Sllovenia me masa të reja kundër pandemisë

admin

Pompeo: Sistemi raketor rus në Turqi rrezikon sigurinë amerikane

S.B.

Robotët që luftojnë koronavirusin në aeroporte, zyra dhe spitale

T E

Gjermania do të fillojë vaksinimin kundër coronavirusit përpara prillit 2021, thotë ministri i shëndetësisë

admin

Izraeli nuk vaksinon të burgosurit palestinezë kundër COVID-19

T E

Varianti i ri i COVID-19/ Ministri i shëndetësisë së Britanisë së Madhe: Kufizimet mund të zgjasin…

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...