Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shekerinska: Mbajtja e maskës është mbrojtja më e mirë, madje edhe më e mirë se vaksina

Shkup, 25 nëntor, zhurnal.mk – Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska për “TV24” tha se ne nuk do të shohim ushtrinë dhe policinë nëpër rrugë, ushtria do të jetë në ato vende ku do të ketë nevojë për ndihmë, ata do të ndihmojnë për të vendosur rregull në klinika.

“Paralajmërimet ishin që nga shtatori se kriza me covid do të arrijë kulme të reja. Numri i njerëzve të infektuar po rritet dhe presioni po rritet. Sipas studimeve të fundit, mbajtja e maskës është mbrojtja më e mirë, madje edhe më e mirë se vaksina. Numri i testeve është rritur. Është më mirë të gjeni të infektuarit, ndërsa numri i të vdekurve është shqetësues”, tha Shekerinska.

Postime të ngjashme

Karantinë 14 ditë për personat që vijnë nga Afrika

Z H

Azeski apel të sigurohet qarkullim i pandërprerë i mallrave drejt Selanikut

Z H

Qeveria: Raporti më i ri i Fridom Haus konstatoi përparim me vlerësim pozitiv për reformat

Z H

Zaev do ta teston votëbesimin e Qeverisë në Kuvend

R Zh

VMRO-DPMNE parashtroi Propozim ligj për ndërprerje të validitetit të ligjit për regjistrim

R Zh

Alternativa për nënshtetësinë: Zaev ka humbur rrugën në oborr

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...