Shekerinska mysafire në Komandën Aleate të Forcave të Bashkuara të NATO-s në Napoli

Shkup, 2 gusht – Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska sot qëndron në selinë e NATO-s në Napoli, Itali ku do të ketë takime në Komandën Aleate të Forcave të Bashkuara të NATO-s. Ministrja do të ketë takim tet-a-tet me njeriun e parë, komandantin e Komandës Aleate, admiralin Robert Burk.

 

Siç in formuan nga Ministria e Mbrojtjes, në takim mes tjerash do të bisedohet për sfidat aktuale në siguri, rolin e Maqedonisë së Veriut si anëtare e NATO-s dhe kontributin tonë për paqen dhe stabilitetin në rajon.

Në kuadër të vizitës në Napoli, delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes dhe i Armatës i udhëhequr nga Shekerinska, do të ketë takime me drejtoritë për stërvitje dhe operacione ku do të informohen për aktivitetet e Komandës Aleate.

Takimi i fundit i ministres Shekerinska me admiralin Burk ishte në mars të këtij viti kur ai e vizitoi Maqedoninë e Veriut me rastin e shënimit të përvjetorit të parë të anëtarësimit në NATO

Related posts

Daniela Markoska, deputete e LSDM-së: Ekonomia e vendit është e qëndrueshme

R Zh

Për momentin nuk mendohet për masa më të repta kundër covid

Redaksia

Mot me diell me vranësira mesatare lokale

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com