Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shekerinska: Nëse Karakaçanov dëshiron të jetë maqedonas, le të urdhërojë

Shkup, 27 janar – Për të arritur një marrëveshje me Bullgarinë, duhet të ketë një dëshirë nga të dy palët. Në qeveri dhe në vend, ekziston një dëshirë e tillë.

Nëse ka të paktën gjysmën e asaj dëshire në Bullgari, problemi do të zgjidhet – tha ministrja e mbrojtjes Radmila Shekerinska në “Temën e Ditës” në Sitel.

Ajo beson se deklarata si ato të Karakaçanov nuk duhet të na marrin energji. Karakaçanov foli për origjinën e pohuar bullgare të Shekerinska, së cilës ajo u përgjigj:

“Unë jam krenare dhe e sigurt në veten time dhe në identitetin tim, në rrënjët e mia jo vetëm maqedonase, por edhe në identifikimin tim origjinal maqedonas. Unë nuk kam asgjë për të diskutuar me Karakaçanov se kush jam dhe çfarë jam. Nëse ai dëshiron të jetë maqedonas, le të urdhërojë. Sidoqoftë, e drejta jonë është e drejta jonë,” tha Shekerinska.

Postime të ngjashme

Zhurnal mëson / Afaristi i mirënjohur, Argëtim Saliu kandidat për kryetar komune i koalicionit ASH – AAA për Strugë?

Bexhet Musliu

Bilall Kasami dhe gjithë funksionarët e Lëvizjes Besa bëjnë thirrje për Regjistrim të popullatës

T E

“Shtetësia”, janë paraqitur rreth 1 000 persona

T E

Hoxha: Deri më 31 mars do të prolongohet afati për blerjen e edhe 1.500 tonë duhan

Bexhet Musliu

Izraeli lider në botë, Serbia ndër të parat, ja në cilat vende kryesojnë me programet e imunizimit

T E

Arrestohen dy shtetas britanez në aeroportin e Shkupit me test PCR të falsifikuar

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...