Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Shekerinska: Socialistët evropian kërkojnë që BE deri më 10 nëntor ta miratojë kornizën negociuese

Shkup, 16 tetor – Zëvendëskryetarja e LSDM-së, Radmilla Shekerinska sot ka marrë pjesë në video takimin e Kryesisë së partisë së Socialistëve evropian.

Në takimin Maqedonia e Veriut ka marrë mbështetje të fortë në rrugën drejt BE-së. Kryesia ka diskutuar për nevojën e vendosjes sa më të shpejtë të kornizës negociuese mes Maqedonisë së Veriut dhe BE-së, ku janë mbështetur apelet e Qeverisë së RMV-së në atë drejtim.

Kryesia ka miratuar deklaratë të përbashkët ku thuhet: “Presidenca e PSE e fton Këshillin e BE-së të miratojë kornizë për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërisë pa shtyrje dhe jo më vonë se 10 nëntor dhe të mundësojë konferencën e parë ndërqeveritare mes Maqedonisë së Veriut dhe BE-së të mbahet para fundit të vitit 2020”.

Postime të ngjashme

Opozita kritikon Bujar Osmanin për diplomacinë ekonomike të Maqedonisë së Veriut

R Zh

Reklamat e qeverisë vënë në pikëpyetje lirinë e shprehjes

R Zh

Prof.dr. Vetoni Latifi sjell librin e tij më të ri mbi Marrëdhëniet Ndërkombëtare

R Zh

Në kërkim të pronarëve të vërtetë të kompanive

T E

Zhurnal mëson / Anketës së Grubit dhe Osmanit e shpalosur në mbledhjen e fundit të kryesisë së BDI-së si në kohën e Enver Hoxhës, diktatorit! Pakënaqësia vazhdon…

R Zh

10 të vdekur, 333 raste të reja dhe 268 të shëruar nga Covid 19

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...