Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shekerinska: Treguam se mund të kontribojmë si aleatë në NATO njejtë si të tjerët

Shkup,14 qershor – Në këtë samit historic vijmë si delegacion I vendit të 30-të anëtar, I cili nuk priti se çfarë do të bëjë Aleanca për të, po deshi të tregojë se din edhe të kontribuojë, deklaroi ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, e cila së bashku me kryeministrin Zoran Zaev, sot në selinë e NATO-s në Bruksel merr pjesë në Samitin e Aleancës.

“Edhe në Krivollak, edhe në Shkup, edhe në Ballkan edhe këtu në Bruksel e dërgojmë porosinë se së bashku jemi më të fuqishëm, se edhe si vend I vogël treguam se mund të investojmë në sigurinë rajonale dhe euroatlantike dhe se duke I zgjidhur problemet politike dhe duke investuar në sigurinë e përbashkët, mund të kontribuojmë si aleat njejtë si të tjerët”, tha Shekerinska në deklaratën para fillimit të Samitit.

Ky është Samiti I parë I liderëve në të cilin delegacioni I vendit merr pjesë si delegacion I vendit të barabartë anëtar të Aleancës

Postime të ngjashme

Mijallkov transferohet në spital, ka pasur dhembje barku

D V

Taseva: Nuk i bënë mirë shtetit fshehja e korrupsionit

D V

Rimëkëmbja ekonomike e Maqedonisë vështirë të arrihet pa punësime të reja

D V

Kasami merr përkrahjen e kreut të organizatës më të madhe botërore të pushtetit lokal?!

D V

Nesër në mesditë vazhdon debate i përgjithshëm kuvendor për ribalancin Buxhetit

D V

Fasadat barok dhe “Shkupi 2014” e defokuson debatin për ribalancin e Buxhetit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...