Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Shembet një pjesë e bregut të njohur të Amalfit

Një masiv i madh shkëmbor është shkëputur në bregun e njohur italian Amalfi.

Ngjarja është regjistruar rreth orës 09:36 të mëngjesit, kur zhurma tronditi të gjithë qytetin.

 Gjithçka u filmua nga banorët, kur një masiv me gurë të mëdhenj dhe u shkëput nga maja e Vagliendolas në një lartësi prej 12 metrash.
Dëmet materiale janë shumë të mëdha, ndërkohë që arteria kryesore lidhëse e bregut të Amalfit është ndarë më dysh duke mbyllur qarkullimin e mjeteve.

Nuk dihet ende nëse ka viktima apo njerëz të bllokuar nën masivin e shembur.

Muri i vjetër mbajtës i rrugës ka pësuar dëme të konsiderueshme, duke rrezikuar seriozisht edhe shtëpitë e lashta pranë humnerës.

Postime të ngjashme

SHBA dëbon 24 diplomatë rusë

D V

Pashinyan merr sërish mandatin për krijimin e qeverisë së re

D V

Gjermania lejon një dozë përforcuese të vaksinës kundër COVID-19

D V

Situatë e rëndë me zjarret në Greqi

D V

Miliona evropianë nuk kanë para për pushime verore

D V

Roja i kampit nazist do të dalë para gjykatës në Gjermani

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...