Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Shembja e shkëmbit në Bolzano zë nën vete hotelin Eberle

Megjithse nuk është raportuar për të plagosur, shembja e shkëmbit piktoresk duket se ka ardhur nga ciklet e shkrirje-ngrirjes së akujve.

Një shtresë shkëmbore u shkëput sot pasdite dhe ra duke zënë poshtë vetes një pjesë të hotelit Eberle në Bolzano, në veri të Italisë.

fatmirësish hoteli ishte mbyllur prej masave anti-Covid në rajonin Alto Adige.

Grupet e emergjencës ndërhynë menjëherë dhe njoftuan për mungesën e njerëzve të prekur nga aksidenti. Ndërsa më vonë u konfirmua se hoteli nuk kishte as të ftuar as personel.

Pronari Frana all’Eberle, tha: “Tre të katërtat e hotelit janë shkatërruar, për fat që ishim mbyllur”.

Postime të ngjashme

Sulmi terrorist në Suedi, ja çfarë deklaroi policia: Agresori një 20 vjeçar nga Afganistani

S.B.

Pavarësisht vrasjeve, në Mianmar vazhdojnë protestat

S.B.

Sa % e zviceranëve kanë antitrupa

S.B.

SHBA shpreh shqetësim për gjobat ruse kundër REL-it

S.B.

BE paralajmëron për një krizë shoqërore pas pandemisë

S.B.

OKB: Mësimi në distancë `emergjencë katastrofike arsimore`

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...