Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Shënjestrat e Barcelonës për afatin kalimtar veror: Nga ajo më e vështira, derisa tek më e realizueshmja

Joan Laporta dhe Ronald Koeman po kërkojnë të ndërtojnë një projekt ambicioz dhe fitues në Barcelonë, me planet që tashmë janë në proces.

Të gjithë lojtarët që synojnë Blaugranasit janë me cilësi të lartë dhe reputacion të lartë në futbollin evropian, megjithëse shumë prej tyre do të arrinin me çmim të ulët.

Katalanasit nuk janë në gjendje të mirë financiare, pasi përpiqen të ndjekin emra që mund t’i transferojnë më lehtë.

Megjithatë ka ende shumë gjëra pozitive për t’u bashkuar me Barcelonën këto ditë, jo më shumë sesa perspektiva për të ndarë një dhomë zhveshje me Lionel Messin.

Memphis Depay
Koeman ka kaluar gati një vit duke kërkuar që bashkatdhetari i tij të kalojë në Camp Nou. Kontrata e Depayt në Lyon do të skadojë në verë, megjithëse klubi francez ende po shikon mundësinë e një rinovimi. Juventus dhe Liverpool janë gjithashtu të interesuar.

Georginio Wijnaldum
Një tjetër nga ish-ndërkombëtarët holandezë të Koeman, mesfushori është gjithashtu jashtë kontratës në fund të këtij sezoni. Liverpool nuk ka hequr dorë nga mbajtja e tij, por Barcelona po udhëheq garën para një numri klubesh, duke përfshirë Paris Saint-Germain, Chelsea dhe Juventus, që po garojnë për nënshkrimin e tij.

Eric Garcia
Mbrojtësi i ri është jashtë kontratës këtë verë. Ai ka refuzuar një marrëveshje të re në Manchester City dhe dëshiron të luajë për Barcelonën. PSG gjithashtu ka qenë e interesuar.

Erling Haaland
Një nga lojtarët më të kërkuar në futbollin botëror, 20-vjeçari kërkohet nga klubet më të mëdha në Evropë, duke përfshirë City, PSG dhe Real Madrid. Borussia Dortmund e vlerëson atë në 180 milionë euro këtë verë.

Sergio Aguero
Barcelona është në bisedime të avancuara për të nënshkruar me shokun e Messit, kontrata e të cilit në City është duke përfunduar këtë verë. PSG dhe Independiente janë gjithashtu në garë.

Postime të ngjashme

Ervis Bici ndeshje në Itali me Amine Marzak

A.S.

Ac Milan me ofertë zyrtare për Amine Adli

Zekirija Haxhiu

Shorti i Conference League/ Tre skuadrat shqiptare mësojnë kundërshtarët në raundin e parë

Zekirija Haxhiu

Deshamp: Në zotëruam ndeshjen, kishim raste për gol

Zekirija Haxhiu

Incidenti që nuk u pa, hyri me parashutë para ndeshjes Francë-Gjermani dhe lëndoi dy persona

Zekirija Haxhiu

Itali – Zvicër, Xhaka e Shaqiri në fushë nga minuta e parë

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...