Agjencia Zhurnal.mk

Shënohet dhe viktima e dytë nga korona virusi në Shkup, vdes 63 vjeçari nga Dibra

Shkup, 23 mars – Zhurnal.mk – Ministria e Shëndetësisë njofton se mbrëmë në Klinikën Infektive në Shkup, ka ndëruar jetë një pacient i prekur nga virusi korona. Bëhet fjalë për një burë 63 vjeçar nga Dibra, të cilit i është përkeqësuar gjendja papritmas për një çast, informon Zhurnal.

Pacienti është hospitalizuar më 17 mars, pa temperaturë por me ndezje të mushkërive të bardha. Gjatë natës për një çast i është përkeqësuar gjendja dhe është vendosur në makinë respiratore por pas disa orëve tentim, pacienti ka ndëruar jetë. Pacienti nuk ka patur histori të komorbiditetit, bëjnë të ditur nga Ministria e Shëndetësisë./Zhurnal.mk

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...