Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shënohet Java evropiane e mobilitetit në Shkup

Zhurnal Ads

Shkup, 20 shtator – Në suaza të shënimit të Javës evropiane të mobilitetit sot te Guaca në Parkun e qytetit do të mbahet ngjarje “Velo Rodeo” në organizim të shoqatës së qytetarëve “Eko Logik”.

Ngjarja është mbështetur nga Delegacioni i Bashkimit Evropian në Shkup, ndërsa të drejtë të pjesëmarrjes kanë nxënësit nga klasa e katërt deri në të nëntën në shkollat fillore të cilët kanë dëshirë të ngasin biçikletë dhe të argëtohen në mënyrë edukative.

Për shkak të pandemisë me Kovid-19, organizatorët paralajmërojnë se ngjarja do të mbahet siaps protokollit zyrtar për organizim të ngjarjeve publike në respektim të tërësishëm të masave shëndetësore.

Java evropiane e mobilitetit, e cila tradicionalisht mbahet çdo vit nga data 16 deri më 22 shtator, këtë vit mbahet nën moton “Mobilitet me 0 emisione për të gjithë”.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ulen çmimet e derivateve të naftës

E.E.

Kornizën negociuese me BE-në, pa kërkesat bullgare?

T E

Filipçe: Urgjentisht duhet të miratohen masat mbrojtëse që ndodhen në procedurë parlamentare

admin

Shqipëria kërkon më shumë investime në Maqedoninë e Veriut

E.E.

MPB-ja përjashtoi nga puna këshilltarin e ish ministrit që e s ulmoi shefin e policisë në Tetovë

T E

S’ka masa të reja kundër ndotjes së ajrit

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...