Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Shërbime “Cloud” për kompanitë në zhvillim

Zhurnal Ads

Një raport industrial në Kinë bëri të ditur se tregu i shërbimeve “cloud” për kompanitë kineze pati rritje të lehtë në gjysmën e parë të vitit, si pasojë e ndikimit të Covid, shkruan “Xinhua”.

Në përgjithësi, të dhënat e kompanisë së analizimit të tregut global, “International Data Corporation” (IDC) treguan se vëllimi i biznesit të shërbimeve “cloud” për kompanitë kineze qëndronte në 7.19 miliardë juanë, (rreth 1.09 miliardë dollarë) në gjysmën e parë, 12.3% më shumë se një vit më parë.

Sipas raportit, nevoja për të lëvizur bizneset në internet ka nxitur kompanitë të kërkojnë shërbime “cloud” profesionale, duke çuar në rritjen e kompanive për të zhvilluar tregtinë e tyre në internet falë “cloud computing”, “big data” dhe teknologjive si inteligjenca artificiale.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Imazhet e reja të Samsung Galaxy S21 – telefon me performancë më të mirë dhe bateri më të madhe

admin

A duhet të fikni Wifi-në natën?

admin

Egjipti po teston pacientët për COVID-19 me anë të një roboti

S.B.

Rënie në shitjet e telefonave inteligjentë

admin

Syzet inteligjente mund të jenë hapi tjetër i madh në teknologji

admin

Samsung Galaxy S20 Fan Edition del në shitje

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...