Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Shërbimi i radioterapisë falas, Manastirliu publikon dëshmitë e pacientëve: Rreth 20 mijë seanca radioterapie falas dhe me cilësi gjatë vitit 2020

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar një video me dëshmi të pacientëve që po marrin shërbimin e raditerapisë falas në Spitalin Onkologjik.

“Dëshmitë nga Njësia e Radioterapisë në Spitalin Onkologjik, ku shërbimi është i garantuar me standardet më të mira, falë investimit tonë në akseleratorët linearë të fjalës së fundit të teknologjisë dhe punës e përkushtimit të ekipit të talentuar të këtij shërbimi”, shkruan Manastirliu në postimin e saj.

Manastirliu shkruan se rreth 20 mijë seanca radioterapie janë kryer falas gjatë vitit 2020 pavarësisht vështirësive të krijuara nga përhapja e Covid19

“Rreth 20 mijë seanca radioterapie janë kryer falas dhe me cilësi në shërbimin e radioterapisë në spitalin onkologjik gjatë vitit 2020, ku puna nuk është ndalur për asnjë moment, megjithë vështirësitë e pandemisë covid19”, shkruan Manastirliu.

Postime të ngjashme

Riatdhesimi i shqiptarëve nga Siria, Çuçi: Prej dy ditësh ndodhem në Beirut, do e finalizojmë me sukses këtë operacion

T E

Programi politik i PD dhe aleatëve/ Yuri Kim takon Bashën: SHBA pret kandidatë të pastër nga partitë

S.B.

Një ditë pas marrëveshjes me PD, Bamir Topi jep dorëheqje e parevokueshme nga drejtimi i FRD-së

S.B.

Vaksinohen për COVID-19 bluzat e bardha në Berat, Rama: Pranvera, periudhë vaksinimi intensiv. Përfshijmë dhe ushtrinë dhe studentët e infermierisë

S.B.

“902 mijë zgjedhës me karta apo pasaporta të skaduara”/ KQZ: Të infektuarit aktiv me COVID mund të mbeten pa votuar

S.B.

‘Rinovoni kartat e identitetit’, apeli i Metës: Verifikoni ku e keni qendrën e votimit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...