Agjencia Zhurnal.mk

Shërohen edhe dy mjekë të tjerë/ 40 pacientë kanë fituar betejën me COVID-19

Përveç lajmeve të këqija, ka edhe lajme të mira. Dita-ditës po shtohet numri i të infektuarve, por rritje po njeh edhe numri i të shëruarve. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njoftoi në “Facebook” se janë shëruar edhe dy mjekë të tjerë që ishin të prekur nga koronavirusi. Numri total i të shëruarve ka shkuar në 40.

“🔴#COVID-19

Edhe 2️⃣ mjekë të spitalit “Shefqet Ndroqi” janë shëruar, pas testimit konfirmues të kryer në laboratorin e Institutit të Shëndetit Publik❗

Shkon në 8️⃣ numri i personelit mjekësor të #shëruar në Tiranë dhe Durrës🙏🏼

Deri tani janë 4️⃣0️⃣ pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me 🤜#COVID-19🤛”

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...