Agjencia Zhurnal.mk

Shevchenko: “Dua t’a drejtoj Milanin”

Andriy Shevchenko zbuloi ambicjen e tij për të trajnuar Milanin në të ardhmen, edhe pse ai hodhi mbështetjen e tij për ish-shokun e ekipit Gennaro Gattuso, transmeton Sovrani.info.
Shevçenko fitoi Serie A dhe Ligën e Kampioneve në mesin e titujve të tjerë gjatë kohës së tij në Milano, ku ai renditet si golashënuesi i dytë i të gjitha kohërave në klub.
42-vjeçari tani është trajner i Ukrainës, por ai do të dëshironte të ndiqte ish-shokët e ekipit Gattuso, Filippo Inzaghi dhe Clarence Seedorf në drejtimin e gjigantëve italianë.
“Milan është një klub që është pjesë e jetës sime”, tha Shevchenko për DAZN.
“Megjithatë, unë jam i zënë me ekipin kombëtar të Ukrainës tani dhe Gattuso tashmë është duke bërë një punë të shkëlqyeshme. Sigurisht, do të doja të isha trajneri i Milanit një ditë, sepse unë jam shumë i bashkangjitur me ta, tifozët dhe shokët e mi të ish-ekipit.”
“Ndoshta do të jetë rradha ime për të trajnuar Milanin një ditë.”, theksoi ai.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...