Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Shevchenko merr drejtimin e klubit të madh

Andriy Shevchenko merr drejtimin e gjigantit Europian.

Andriy Shevchenko e ka nisur mjaftë mirë aventurën si trajner dhe ka bërë rezultate të shkëlqyeshme me përfaqësuesen e Ukrainës.

Ukraina arriti të kualifikohet në Europian duke e zënë vendin e parë në grup para Portugalisë.

E pikërisht pas këtyre rezultateve, presidenti i Chelsea, Roman Abramovich po mendon për emërimin e Shevchenkos si trajner i Bluve.

Abramovich nuk është i kënaqur me Lampard dhe e sheh Shevchenkon si njeriun e duhur për tia besuar drejtimin e skuadrës.

Lajmin e kanë bërë të ditur mediat angleze, të cilat shkruajnë se Shevchenko është i gatshëm ta marrë drejtimin e Chelsea pas Europianit.

Postime të ngjashme

Klopp: Kjo është një ditë e re e vështirë për të gjithë në Liverpool

Z H

All Star Game, skuadra e LeBron fiton bindshëm, Antetokounmpo MVP i sfidës

Z H

Zidane zotohet se Real Madridi do të luftojë deri në fund për titull në La Liga

Z H

Laporta: Messi do të qëndrojë, lojtari më i mirë në botë e dashuron Barçën

Z H

Muça mposhti kancerin dhe iu kthye fushës

T E

Klubi anglez interesohet për Rashicen

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...