Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Shfaqen imazhet e Audi e-tron GT

Makina sportive elektrike Audi do të paraqitet të martën dhe fotografitë tashmë kanë dalë në Instagram.

Audi ka në plan të prezantojë e-tron GT për publikun të martën e ardhshme.

Fotografitë e makinës elektrike sportive tashmë janë shfaqur në Instagram, raporton Golem.de.

Ata tregojnë makinën nga jashtë dhe gjithashtu ofrojnë disa pamje edhe nga brenda, transmeton Telegrafi.

Audi e-tron GT bazohet në të njëjtin komplet elektrik të ndërtimit si Porsche Taycan.

Sipas konceptit mbi të cilin bazohet versioni i prodhimit, makina do të ketë një prodhim motorri prej 434 kW (590 kuaj fuqi) dhe një kapacitet të baterisë prej 95 kWh dhe do të jetë në gjendje të përshpejtojë nga 0 në 100 në 3.5 sekonda.

Fuqia maksimale e karikimit duhet të jetë 350 kW. Diapazoni duhet të jetë rreth 400 kilometra (WLTP). Çmimi duhet të jetë në intervalin prej 100,000 euro. E-tron GT tashmë mund të porositet dhe makinat e para do të dorëzohen nga vera.

Tingulli i makinës elektrike sportive që Audi prezantoi në tetor tashmë i bëri njerëzit të ulen dhe të marrin vëmendjen.

Në pjesën e përparme të makinës, këmbësorët dhe çiklistët paralajmërohen nga sistemi paralajmërues i automjetit akustik (AVAS).

Me një paketë zanore të disponueshme opsionalisht, ka një altoparlant të dytë, më të madh në pjesën e pasme. 

Postime të ngjashme

Audi RS3 me rekord të ri

D V

Novitec ka përgatitur një Ferrari 812 GTS më të gjerë, më të ulët, më të shpejtë dhe madje më të fortë

D V

Audi Quattro prodhim i vitit 1980 shitet me çmim rekord, për 163.000 funte – ka vetëm 9.700 milje të kaluara në 30 vite “jetë”

D V

Lamborghini Miura, e cila ka kaluar më shumë se 40 vjet në garazh, do të dalë në ankand

D V

Veturat luksoze po shkatërrohen në “varrezat” kineze

D V

Domethënia e logos – Tesla!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...