Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shifra alarmante/247 të infektuar, 15 të vdekur dhe 321 të shëruar

Shkup, 26 tetor – Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 737 teste, dhe janë regjistruar 247 raste të reja të kovid-19 në: Shkup-116, Kumanovë-4, Shtip-12, Prilep-23, Tetovë-10, Strugë-12, Veles-7, Manastir-8, Ohër-14, Kavadar-2, Gostivar-10, Strumicë-6, Kriva Pallankë-3, Radovish-2, Kocan-3, Probishtip-5, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-1 , Kërçovë-6 dhe Resnjë-2.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 321 pacientë të shëruar nga: Shkup-189, Kumanovë-12, Dibër-1, Stip-9, Prilep-15, Tetovë-8, Strugë-5, Veles-1, Manastir-3, Ohër-7 , Kavadar-5, Gostivar-3, Gjevgjeli-7, Strumica-16, Kriva Pallanka-6, Kocani-11, Probishtip-2, Berovë-3, Valandovë-5, Sveti Nikole-4, Kërçovë-6, Resnjë-2 , Negotinë-1.

15 persona vdiqën, dy pacientë nga Shkupi (73 dhe 78), një nga Kumanova (68), tre pacientë nga Tetova (60, 70 dhe 77), dy nga Struga (73 dhe 75), një nga Velesi (58), një nga Ohri (69), një nga Kavadari (71), një nga Gostivari (71), një pacient nga Gjevgjelia (76) dhe dy pacientë nga Kocani (49 dhe 68). Të gjithë pacientët vdiqën në spital.

Postime të ngjashme

Dorëhiqet Dragi Rashkovski

Z H

A po normalizohet puna në Kuvend, partitë opozitare të gatshme për të tërhequr amandamentet

Z H

Njoftohuni për gjendjen e rrugëve në gjithë territorin e shtetit

Z H

Kuvendi duhet ta vazhdojë debatin për Strategjinë kombëtare për parandalimin e korrupsionit

Z H

Moti sot me vranësira me reshje lokale të shiut dhe erë

Z H

Qeveria kërkon shtyrjen e gjendjes së krizës deri më 31 dhjetor 2021

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...