Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Shifra më e lartë që prej nisjes së pandemisë, 338.779 raste të reja me COVID-19 në 24 orë

Një rekord i ri botëror i infektimeve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në botë janë regjistruar 338.779, shifra më e lartë që prej nisjes së pandemisë ka bërë me dije OBSH në faqen e saj zyrtare. Rekordi i ri u regjistrua më 2 tetor me 330.340 raste të reja me COVID-19 dhe 5.514 të vdekur.

SHBA-ja është vendi i parë në botë me mbi 7,6 milionë të infektuar nga të cilët kanë vdekur 212.716 persona. Më pas është India me 6,835,655 të infektuar dhe 105,526 të vdekur.

Në vend të tretë është Brazili me 5,028,444 të infektuar dhe 148,957 të vdekur. Deri tani në botë janë regjistruar 36,445,067 të infektuar nga të cilët kanë vdekur 1,060,913 persona sipas të dhënave të Johns Hopkins University.

Postime të ngjashme

Reagime mbi vendimin për të hetuar krimet në territoret palestineze

T E

Tërmet i ri, edhe më i fortë në Zelandën e Re, me magnitudë prej 7,4 ballë

T E

Sulmi terrorist në Suedi, ja çfarë deklaroi policia: Agresori një 20 vjeçar nga Afganistani

S.B.

Pavarësisht vrasjeve, në Mianmar vazhdojnë protestat

S.B.

Sa % e zviceranëve kanë antitrupa

S.B.

SHBA shpreh shqetësim për gjobat ruse kundër REL-it

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...