Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Shifra rekord në Gjermani, kurba e Covid-19 pëson rritje për të tretën ditë

Zhurnal Ads

Gjermania ka shënuar një rekord rastesh të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit, me 18.681 të infektuar.

Sipas mediave të huaja, situata është mjaft alamrante pasi për tre ditë resht numri i rasteve të reja vetëm rritet. Ditën e djeshme u raportuan 16.774 raste.

Gjermania ka konfirmuar 499.694 raste së fundmi dhe 10.349 të vdekur në total.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Turqia do të fillojë përsëri kërkimet në Mesdhe

admin

Berlini dhe Roma solidaritet me Vjenën: Europa dënon aktin frikacak, jemi me Austrinë

T E

Merkel paralajmëron: Masa më të ashpra gjatë dimrit

S.B.

Koronavirusi nuk erdhi nga Wuhan, vetëm u zbulua atje

T E

Presidenti rus është sëmurë? Putin “mbytet” nga kolla gjatë një mbledhje online (VIDEO)

S.B.

BE planifikon sanksione ekonomike ndaj Bjellorusisë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...