Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shifrat e fundit epidemiologjike mbledhin komisionin, shqyrtohet sjellja e masave të reja

Shkup, 2 tetor – Komisioni për sëmundje ngjitëse dhe ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe, ja takuar sot pas rritjes drastike të numrit të të infektuarve nga korona virusi.

Pas takimit ministri Filipçe tha se për momentin nga komisioni nuk ka rekomandime për masa restriktive, por gjatë fundjavës do të dihet nëse do të ndërmerren masa  në disa komuna të caktuara me situate më të rënduar epidemiologjike. Filipce po ashtu, tha se nuk përjashtohet mundësia për mbylljen e disa çerdheve dhe shkollave, por se gjithçka do të varet nga gjendja epidemiologjike ditëve në vazhdim.

Postime të ngjashme

Teuta Arifi inspekton nga afër punimet në Çarshinë e Epërme

Dafina Vidishiqi

Të shtëna me armë zjarri në Çarshi të Shkupit

Dafina Vidishiqi

Hungaria hapi Konsullatë në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

RMV, padi ndaj tetë personave për armëmbajtje, terrorizëm e luftime për ISIS në kuadër të rastit “Qelia”

Dafina Vidishiqi

Filipçe: Në shtator, nxënësit mund të kthehen në bankat e tyre

Dafina Vidishiqi

Zaev: Te ne kanë ndikim forca dhe palë të treta

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...