Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Shifrat/ Rama bën krahasimin me 2012-ën, “kanë harruar disa që flasin për rritje të krimit”

Opozita ka kritikuar shpesh qeverinë për mos luftimin e krimit të organizuar.

Akuzave të opozitës mbi rritjen e kriminalitetit në vend, kryeministri Edi Rama ka vendosur t’i përgjigjet me një status në profilin e tij në Facebook.

Rama ka publikuar disa shifra krahasuese nga numri i vrasjeve në vitin 2012 dhe 2019.

Sipas shifrave të publikuara nga Rama, në vitin 2012 numri i vrasjeve ishte 126, ndërsa në vitin 2019 numri i vrasjeve kishte rënë në 58.

Publikimin e këtyre shifrave Rama e shoqëroi me mesazhin duke ironizuar opozitën:

‘Me këto shifra që tregojnë sa shumë kanë harruar disa që flasin për rritje të krimit (ndërkohë që nuk po vendos 2020-ën sepse shifra është ende më shumë domethënëse, po meqë viti s’ka mbaruar akoma).

Postime të ngjashme

“Njoftoi trafikantët për hetimin”/ Mbërrin letërporosia nga autoritetet gjermane për ish-zv/drejtorin e OFL, Artan Shkëmbi

S.B.

Rama zbulon detajet e marrëveshjes për Aeroportin e Rinasit

S.B.

Shpallet fituesi për aeroportin e Vlorës, Balluku: Moment historik, vlera e investimit rreth 104 milion euro

S.B.

Manastirliu në maternitetin e ri të Lezhës: Po ndërtojmë 4 maternitete, mbi 72 mijë familje janë mbështetur me bonusin e bebes

S.B.

Zgjedhjet e 25-prillit/ Meta kërkesë Kuvendit, Ramës dhe Çuçit për zgjatjen e vlefshmërisë së kartave të identitetit

S.B.

“S’jemi të pasur por do rindërtojmë çdo shtëpi falas”/ Ahmetaj: Në pranverën 2022 nuk do ketë asnjë shenjë nga tërmeti!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...