Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Shihni se çfarë mund të bëjë Hummer i ri

Zhurnal Ads

Hummer i ri duket se po bën revolucion në tregun e makinave. 

Hummer vendosi një risi në makinën e saj.

Bëhet fjalë për të ashtuquajturën “Gaforrja” mënyra e funksionimit të makinës, e cila lëviz diagonalisht dhe të kujton mënyrën e lëvizjes së gaforres, shkruan Caranddrive.

‘CrabWalk’ sjell rrotullimin e rrotave të pasme në të njëjtin kënd me pjesën e përparme, gjë që ndryshon në mënyrë drastike manovrueshmërinë e automjetit, transmeton Telegrafi.

Çdo gjë tjetër me këtë makinë është sekret, por vetëm dihet se kjo makinë ka mbi 1000 kuaj fuqi dhe 15,574 Nm çift rrotulluese, si dhe përshpejtimin në 100 km/orë në më pak se tre sekonda.

Duket joreale për një automjet kaq të madh dhe të rëndë, por ja që këto janë performancat e saj.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Vetura sportive e së ardhmes transformohet në avion brenda tre minutave

S.B.

Me vetëm 1178 km të përshkruara del në ankand Golfi i prodhuar më 1980

S.B.

Fotografohet gjatë testimeve modeli i ri elektrik i Volkswagenit

admin

Vetëm Kia mund të kërcejë kështu

admin

Studim, drejtuesit e BMW-së janë më të vrazhdët në trafik

admin

Mercedes-Benzi feston 40 vjetorin e “Airbagut”

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...