Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Shije e patejkalueshme: Mish pule me jogurt të cilin duhet patjetër ta provoni

Shije fantastike, nuk do t’i rezistoni

Përbërësit:

▪ 6 bërxolla pule,
▪ ¼ e filxhanit jogurt,
▪ 2 lugë majonezë,
▪ dy lugë të vogla mustardë (senf),
▪ një lugë lëng të freskët të limonit të shtrydhur,
▪ një lugë e vogël mjaltë,
▪ një lugë e vogël rigon.

Përgatitja:

Mishin shtypen dhe qitni erëza të thata. Ngrohni vajin dhe fërgoni mishin e pulës nga të dyja anët, në mënyrë të barabartë.

Jogurtin, majonezën, mustardën, lëngun e limonit, mjaltin dhe rigonin përzieni mirë dhe lini 15 minuta të qëndrojnë në mënyrë që të gjithë përbërësit të bashkohen dhe shijet të përziheni.

Rendisni bërxollat në pjatë dhe qitni salcën e përgatitur.

Shërbejeni me oriz të zier apo me makarona.

Ju bëftë mirë

Postime të ngjashme

Omletë spanjolle

S.B.

Recetë origjinale për hallvë liri: Ëmbëlsirë për të gjitha kohërat!

S.B.

Bakllavë e shpejtë

S.B.

Qebapë në hell nga mishi i bluar i qengjit

S.B.

Tortë me më shumë çokollatë: Ka shije të mrekullueshme!

S.B.

Djathanik i ëmbël: Nuk do t’jua marrë mendja se sa do t’ju pëlqejë shija e kësaj piteje!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...