Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Shikoni këto qarqe dhe zbuloni nëse jeni nën stres

Akiyoshi Kitaoka, një psikolog japonez dhe profesor i psikologjisë eksperimentale në Universitetin Ritsumeikan në Kioto, i cili kalon kohën e tij të lirë duke luajtur dhe duke u përpjekur të kuptojë më mirë perceptimin vizual, ka krijuar një mashtrim vizual.

Nëse imazhet qëndrojnë të palëvizshme, psikologu thotë se nuk jemi nën stres të tepruar.

Nëse qarqet po rrotullohen pak, ne ndoshta kemi nevojë për pak pushim, dhe nëse ata po vrapojnë në një rreth, ky psikolog thotë se është koha për pushim më shumë sepse ju keni më shumë stres sesa duhet.

Postime të ngjashme

Shkoi për të pirë, gruaja amerikane u mërzit shumë kur pa përshkrimin që i ishte bërë në faturë

S.B.

Shoferi i kamionit bëri një manovër të gabuar dhe përfundoi në çatinë e një garazhi në Itali

S.B.

Dhjetë fotografi që do të duhet t’i shikoni dy herë, për të kuptuar se çfarë po ndodh në to

S.B.

Videoja virale e qenit që e shpëton qenin tjetër nga mbytja në pishinë

S.B.

Gruaja u shkurorëzua nga burri pasi vuri re një detaj në foton e tij

S.B.

Një mace “kurioze” u ngjit me alpinistët në majën e një mali zviceran

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...