Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Shikoni laptopin “monstruoz” që ka deri në 7 monitorë

Ky laptop prototip i pazakontë peshon 12 kilogramë dhe vjen me një bandë monitorësh – më shumë sesa kemi parë ndonjëherë në një kompjuter portativ.

Një kompani e quajtur Expanscape ka prezantuar laptopin e saj “monstruoz” të quajtur Aurora 7, i cili vjen me deri në gjashtë monitorë shtesë.

Ekrani kryesor 17.3 inç 4K bashkohet me tre ekrane të tjerë me të njëjtën rezolucion, transmeton Telegrafi.

Mbi pamjet majtas dhe djathtas, ekziston një monitor 1200p shtatë inç.

Së fundmi, ekziston një tjetër monitor 1200p i vendosur në pjesën e poshtme të laptopit.

GTX 1060 është “përgjegjës” për grafikë të çiftuar me një procesor Intel Core i9-9900K dhe 64 GB RAM.

Expanscape në versionin përfundimtar vjen me RTX 2070, me një procesor opsional AMD Ryzen 9 3950x ose Intel i9-10900K, raporton portali Verge.

Laptopi është krijuar për të monitoruar objekte dhe është krijuar që të mos lëvizë pasi të instalohet.

Kjo shpjegon peshën prej 12 kg dhe dy bateri që mund të zgjasin rreth një orë para se të kenë nevojë për një karikues.

Aurora 7 nuk është një laptop i përsosur, nuk duket si Razer’s Project Valerie, por kjo nuk e ndalon Expanscape, e cila planifikon të fillojë shitjen së shpejti.

Postime të ngjashme

Nëse jeni në këtë grup, Google ka një porosi – ose telefoni juaj do të jetë i padobishëm

D V

Arrin një videolojë e re – personazhi kryesor është një mace e braktisur

D V

Kindles më të vjetër mund të humbasin lidhjen me internet

D V

Moduli i shkencës ruse destabilizoi Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar

D V

Snapdragon 898 do të jetë çipi i ardhshëm kryesor

D V

Elon Musk i kërkoi Tim Cook ta bënte CEO të Apple, pretendon libri i ri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...