Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Shikoni se çfarë i bën Audi Q8 në një garë shpejtësie Toyota Supra

Lini të gjitha të mirat dhe të këqijat mënjanë dhe shikojeni fuqinë monstruoze të Audi Q8.

Revista gjermane Auto Bild organizoi një garë ndërmjet dy makinave të fuqishme.

Dhe ndërsa përbindëshi i Audi është një reflektim i fuqisë, me një peshë super të rëndë, një ‘atlet’ tjetër vjen nga Japonia që ka mjaft performanca të mira, transmeton Telegrafi.

Para se të shikoni videon, dijeni se Toyota gati tre herë më e lirë, ka një motor 2.0 benzinë ​​me 258 kuaj fuqi dhe shpejtësinë nga 0 në 100 km / orë e arrin në 5.8 sekonda. Ndërsa përbindëshi Audi Q8 peshon 2.5 tonë, ka motor 4.0 V8 biturbo që i jep atij 600 kuaj fuqi, dhe nga 0 në 100 km / orë e arrin në vetëm 3.6 sekonda.

Nëse mendoni se gara është e barabartë, shikojeni videon e mëposhtme.

Postime të ngjashme

Aeroplani në kamion, Boeing 727 “përshkoi” rrugët e Anglisë

S.B.

Porsche & Volkswagen Group po e shqyrton mundësinë të futet në Formula 1

S.B.

Versioni kinez i S-Class duket si Rolls-Royce dhe kushton sa rreth një e treta e modeleve luksoze

S.B.

Mercedesi prezanton bolidin e Formula 1 me të cilin synon ta mbrojë titullin këtë vit

S.B.

Subaru WRX i ri deri në fund të vitit

S.B.

Del në shitje Porsche e Maradonës: Veturën e fundit që e kishte në pronësi në Evropë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...