Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Shikoni se sa i bukur është telefoni më i ri i markës One Plus

Me më pak se një javë kohë për t’u prezantuar OnePlus 8T 5G, kompania sot ka treguar telefonin e tij inteligjent të shumë pritur në mënyrë të plotë për herë të parë.

Ky është Aquamarine Green OnePlus 8T 5G.

Telefoni inteligjent i ardhshëm shfaqet në ngjyrën e re të gjelbër Aquamarine që OnePlus ka krijuar për të, transmeton Telegrafi.

Me produktet e mëparshme kompania është përqendruar në ngjyrat ‘mat’, por kësaj here OnePlus ka zgjedhur një shtresë me shkëlqim.

Bashkë me ngjyrën e re është edhe një risi te kamera. OnePlus 8 5G tashmë ka një format të kamerave në formë drejtkëndëshe shumë më të madhe.

Videoja e botuar sot konfirmon praninë e një kamere kryesore 48 megapiksel.

Kamerat e tjera thuhet se përbëhen nga një sensor me thellësi 2 megapiksel dhe një aparat fotografik makro i azhurnuar me 5 megapiksel.Karakteristikat e tjera përfshijnë një blic LED dhe një sistem fokusi automatik me lazer për shkrepje më të mprehtë. Sa i përket kamerës selfie, ajo thuhet se mund të mburret me një rezolucion 32-megapiksel.

Çfarë tjetër mund të pritet nga OnePlus 8T?

Telefoni duket se do të ketë çipin Qualcomm Snapdragon 865+.

Postime të ngjashme

Së shpejti, Apple Watch mund të monitorojë glukozën në gjak pa tërhequr gjak

S.B.

Këto foto nudo tani lejohen në Instagram

S.B.

Qeveria indiane vendos masa të rrepta ndaj rrjeteve sociale

S.B.

Gjithçka që dimë deri më tani për iPhone 13

S.B.

Sa është i mbrojtur telefoni juaj nga uji? Ja se çfarë duhet t’i kushtoni vëmendje

S.B.

Vivo S9 do të vijë me kamerë për Selfie me 44 megapiksel

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...