Shilegov: Askush nuk do të përjashtohet nga procesi i decentralizimit

Shkup, 16 shtator – Kryebashkiaku i Shkupit i ftuar në emisionin “Magazina Ekonomike” tha se askush nuk do të përjashtohet nga procesi i decentralizimit, ose nga i gjithë hartimi i decentralizimit.

“Teksti që po hartojmë është i gjithi transparent dhe i qasshëm për publikun”, tha Shilegovi.

Sipas tij, për këtë temë do të hapet një debat i gjerë publik, për të kontrolluar të gjitha pjesët e projektit hap pas hapi.

Related posts

KRRE Maqedoni: Sezoni i ngrohjes mund të fillojë më herët, më 1 tetor

Redaksia

MSH: Për dy ditë janë aplikuar 4.418 vaksina, 38 për qind e popullatës është vaksinuar

D V

Qytetarët anulojnë dasmat në ambient të hapur, fitimi i pronarëve të hotelierive në Maqedoni ka rënë në 30%

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More