Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shilegov i përgjigjet Mickoskit: Derisa ju shetiteni në Budapest e merrni udhëzime, unë kujdesem për sigurinë e qytetarëve të Shkupit

“Derisa ju, z.Mickoski po shqetësoni opinionin vendas, në veçanti atë të Shkupit me gënjeshtrat dhe trillimet e juaja, ne tashmë jemi duke trajnuar stafin dhe po bëjmë pranim-dorëzimin e shkallëve të reja për zjarrëfikësit, e mirë kjo e re në qytetin tonë. Keni të drejtë. Ju shkoni në Budapest për të marrë udhëzime, dikush tjetër shkon atje për të blerë pajisje që do t’i shërbejë sigurisë së qytetarëve të Shkupit!!!”

Ky ishte reagimi i kryetarit të qytetit të Shkupit, Petre Shilegov, pasi u akuzua nga lideri i opozitës VMRO-DPMNE , Hristijan Mickoski se ai bleu paisje, përkatësisht shkallë auto-mekanike për zjarrfikësit e Shkupit në vlerë prej më shumë se 1.7 milion euro dhe që mbajtës i prokurimit ishte një kompani hungareze.

Shilegov i bëri thirrje Mikoskit që “të vazhdojë të merret me errësirën në shpirtin e tij”.

Postime të ngjashme

Analisti Petar Arsovski pret rritje të euroskepticizmit

N E

Fatmir Limani shkarkohet nga posti i tij në Ndërmarrja Publike ELEM

N E

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miraton ligjin për ndërtimet pa leje

N E

Analizë / Lindja e Mesme nga një faktor botëror i naftës po shndërrohet edhe në aktorin kryesor të gazit !

R Zh

Dështimi i nisjes së negociatave, ASH-AAA fut në lojë zgjedhjet e parakohshme parlamentare

R Zh

Demanton ministri Hoxha: Edhe një shpifje e rradhës nga p(a)rtalet e “opozitës së rrejshme”

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...