Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shilegov: Inkurajoj autoritetet lokale që bashkë të hymë në luftën kundër ndërtimeve pa leje

Shkup, 2 shtator, zhurnal.mk – Gjatë ditës së sotme filloi rrënimi i ndërtesës te Mavrovasja në Shkup.

Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre shilegov përshëndeti këtë veprim dhe i inkurajoi autoritetet lokale që të hynë në luftë kundër ndërtimeve pa leje.

“Edhe një herë dua të theksoj se Qyteti i Shkupit nuk ka kompetenca të ndërhyjë për ndërtimin pa leje te Mavrovasja. Me rrënimi e këtij objekti, jam i bindur se qytetarët do ta shohin sundimin e së drejtës. I inkurajoj autoritetet lokale që bashkërisht të hymë në luftën kundër ndërtimeve pa leje”, tha Shilegov.

Ndërkaq pronari i objektit, Mevludin Aliti tha se për këtë do të ankohet deri në Strazburg dhe lihen punëtorë dhe familja e tyre pa punë.

Postime të ngjashme

Për tetë muaj mbi 1 milion euro në xhep të deputetëve, për vetëm 19 seanca

R Zh

126 gjoba në trafik brenda 24 orëve

R Zh

Joveski: Prokuroria po monitoron ndërtimin e ndërtesave shumëkatëshe në Shkup

R Zh

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...