Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Shilegov: Me BRT projektin do të përfitojnë të gjithë qytetarët

Shkup, 13 prill – Zhurnal.mk – Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov, dje ka paraqitur disa të dhëna duke dëshmuar se pse projekti për transport të shpejtë në Shkup do të kushtonte shum më lirë për buxhetin e qytetit, informon Zhurnal.

Sipas kryetarit të Shkupit, qëllimi i BRT (Bus Rapid Transit) projektit është të sillet një sistem i ri i komunikacionit prej të cilit të gjithë qytetarët do të kishin përfitim çdoditor, duke filluar nga koha që do ta kursejnë për udhëtim, deri tek efekti pozitiv i këtyre dy linjave që do ta kenë për uljen e ndotjes së ajrit.

Por më e rëndësishmja, Shilegov thotë se duan të dëshmojnë se sa shumë mund të arrihet nëse keni vullnet dhe vendosshmëri të veproni drejt dhe për të mirën e të gjithëve rreth jush.

“Sa për krahasim, gjithë projekti BRT sistem për të cilin besojmë se do të bëjë dallim të vërtetë për Shkupin dhe banorëve të saj, kushton sa një e dhjeta e projektit të ashtuquajtur Shkupi 2014”, shprehet Shilegov.//Zhurnal.mk

Постои разлика кога правите нешто за себе и кога правите нешто за сите. Нашата заложба зад БРТ проектот е да воведеме…

Posted by Петре Шилегов on Monday, April 12, 2021

Postime të ngjashme

“KUJDES”/ Lajmi në disa media maqedonase për një incident, krisma me armë dhe për viktima në Çento, i PAVËRTETË (Fake News)!

R Zh

Vetoja bullgare mund të shkaktoj krizë politike në vend

R Zh

Zhurnal raporton / Aksident i rënd në Çento-Shkup

mobile

Akuza të tjera ndaj ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski

R Zh

Izet Mexhiti: Urime dhe për shumë vite festa e Fitër Bajramit

R Zh

George Robertson: Bullgaria të tërheq veton kundër Maqedonisë së Veriut

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...