Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shilegov mori pjesë në varrimin e kryetarit të ndjerë të Zagrebit, Millan Bandiç

Shkup, 3 mars – Zhurnal.mk – Kryetari i qytetit të Shkupit Petre Shilegov sot mori pjesë në ceremoninë e varimit të kryetarit të Zagrebit, Milan Bandiç për ti dhënë lamtumirën e fundit.

Sot në Zagreb është shpallur ditë zie në shenjë respekti për kryetarin tanimë të ndjerë të Zagrebit, Milan Bandiç.

Mëngjesin e sotem zëvendësja e Zagrebit Jelena Paviçiq Vukiçeviç priti në ceremoninë e varimit kryetarin e Shkupit Petre Shilgov, të Sarajevës – Abdulah Skaka,të Beogradit- Zoran Radojiçiq, të Splitit – Andro Krstuliç –Opara, dhe të Lubljanës –Zoran Jankoviç, të cilët u shënuan në librin e ngushëllimeve në adminitratën e qytetit./Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Qeveria kërkon shtyrjen e gjendjes së krizës deri më 31 dhjetor 2021

N E

Trajanov propozon krijimin e një Agjencie kundër Krimit

N E

Analizë / “Islami dhe ndikimi i tij në civilizim”

R Zh

Qeveria miratoi ndryshimet me të cilat rregullohen çmimet për mjekim të Kovid-19

N E

Qeveria i miratoi ndryshimet me të cilat di të rregullohen çmimet për mjekim të kovid-19

R Zh

Nga përplasjen e një kamioni me një automobili ka humburjetën një person, ndërsa tre të tjerë janë lënduar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...