Shilegov: Në Çair për 50 vjet nuk është punuar asgjë

Shkup, 12 tetor – Kandidati për kryetar të Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov, sonte në debate zgjedhore në TV21, foli për projektet e realizuara në Qytetin e Shkupit dhe komunat përreth.

 

Shilegov tha se Shkupi nuk është siç ka qenë, duke shtuar se është investuar edhe në komunat përreth.

“Ajo çfarë kemi bërë 4 vitet e fundit është zhvillimi strategjik. Zhvillimi strategjik, por edhe i barabartë në Shkup, në pjesët ku Qyteti si institucion nuk ka punuar për 40 apo 50 vjet, ne kemi punuar me zell dhe qytetarët e kanë kuptuar këtë” tha mes tjerash Shilegov.

Related posts

Pa ujë sot disa rrugë në Shkup

D V

Ligji i Shtetësisë, pas takimit eventual të Zaevit me Selën e Gashin

D V

Osmani në takim me Rikerin dhe Palmerin: Vendimi për fillim zyrtar të negociatave me BE-në nuk guxon më të shtyhet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More