Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shilegov: Qyteti duhet të ketë infrastrukturë të mirë

Shkup, 3 tetor – Ideja për rikonstruimin e tërë rrugëve që po ndodh dhe e shihni është që qyteti duhet të ketë infrastrukturë të mirë. Nuk ka asnjë mënyrë për të rindërtuar një rrugë pa çrregulluar trafikun ditor. Thelbi është të jemi aq shpejt sa jemi, tha kryetari i Qytetit së Shkupit Petre Shilegov.

Ai potencoi se punohet edhe natën dhe se jemi nga fundi i sezonit ndërtimor, që do të zgjas edhe 10-15 ditë.

“Sapo të mbarojnë nervozat dhe turmat, infrastruktura e mirë do të mbetet në 20 vitet e ardhshme”, tha Shilegov sot, duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve në hapjen e shtegut të parë të biçikletave në Vodno.

I pyetur pse periudha e karantinës nuk u shfrytëzua për rindërtimin e rrugëve në qytet, Shilegov tha se ata punuan seriozisht mirë edhe gjatë periudhës së karantinës.

“Pastaj kemi punuar në katër bulevarde. Atëherë punuam rrugën e Plastikave, bulevardin KAÇKM dhe rinovuam disa nga rrugët e qytetit. Pastaj periudhën e zgjedhjeve ndaluam dhe ne nuk mund të hynim në ato procedura, sepse do të interpretohej si ndikim në zgjedhjet”, tha Shilegov.

Postime të ngjashme

Merko: Platformat në brigjet e liqenit janë “oferta” e vetme për turizmin në Strugë

Dafina Vidishiqi

Qeveria ka vendosur, nuk ka orë policore pas mesnate

Dafina Vidishiqi

Manifestim tradicional “Takim i të parit me më të mirët” (drejtpërdrejtë)

Dafina Vidishiqi

Shekerinska: Ky Samit i NATO-s ishte historik për vendin

Dafina Vidishiqi

Mickoski: Protestojmë për të parë se për çfarë bisedojnë Zaev dhe Buçkovski me Bullgarinë

Dafina Vidishiqi

Ruzhiq – Carovska: Përmirësim i bashkëpunimit shkencor dhe arsimor dhe arsimimit të pakicave kombëtare

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...