Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shilegov: Shkupi ka rreth 140 ndërtime pa leje

Shkup, 5 shtator – Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov sot në konferencë për shtyp theksoi se kryeqyteti ka rreth 140 ndërtime pa leje. Ai u mëshirua me kafenenë “Fontana” duke thënë se e njëjta mund të rindërtohet siç ka qenë përparam

“Bashkia për fat të keq, nuk ka kompetenca mbi ndërtimet pa leje. Analitika tregon se ka rreth 140 objekte pa leje në territorin e Bashkisë së Shkup. Ju bëj thirrje institucioneve ta kryejnë punën e tyre”, tha Shilegov.

Siç është njoftuar opinioni objekti para QT Mavrovasja për tre ditë u rrënua ndërsa rrënimi filloi të mërkurën kur Qeveria i rekomandoi Komunës së Çairit dhe NP Rrugët e Maqedonisë të nënshkruajnë marrëveshje për rrënim. Po e njëjta, komuna e Çairit i kishte dhëne leje për ndërtim pronarit të biznesit.

Postime të ngjashme

Joveski: Prokuroria po monitoron ndërtimin e ndërtesave shumëkatëshe në Shkup

R Zh

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...