Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shitën IPTV ilegale, policia arrestoi dy tetovarë

Shkup, 2 prill – Zhurnal – Dy tetovarë kanë përfunduar në pranga me dyshimin se përmes një portali ilegalisht kanë shitur kanale rtelevizive “IPTV”, transmeton Zhurnal.mk.

Gjatë bastisjes së shtëpisë së njërit nga të dyshuarit, në rrugën Ilindenska dhe në hapësirat ndihmëse në rrugën “120” në Tetovë katër ditë më parë, policia ka gjetur dhe konfiskuar pajisje të ndryshme e cila është përdorur për riemitim të programeve televizive, më saktësisht për shitje të tyre.

MPB bën të ditur se pjestarët e saj kanë konfiskuar pajisje të ndryshme edhe te personi i dytë i arrestuar, që në total ka rezultuar me llap topë, shtëpiza për kompjuter, USB, android boks dhe pajisje tjetër të konfiskuar.

SPB Tetovë  thotë se pas zbardhjes së rrethanave do të parashtrojnë kallxime penale, pasi të dyshuarit akuzohen se kanë shkelur të drejtat autoroale, të dënueshme sipas nenit 157 të kodit Penal.

Postime të ngjashme

BP: Vala e tretë e Covid ndikoi negativisht në rimëkëmbjen ekonomike

Zekirija Haxhiu

Pasaportat me afat të skaduar do të vlejnë deri më 31 dhjetor

Zekirija Haxhiu

BE-ja vendosë Maqedoninë e Veriut në listën e vendeve të sigurta për rrugëtim

Zekirija Haxhiu

Osmani mund tu jep fund protestave të VMRO-së, por Bullgarinë askush nuk e bind të heqë veton

Bekim Laçi

Bonuse për policët që kanë punuar jashtë orarit të punës

Zekirija Haxhiu

Sot përfundon thirrja për vauçerë prej 12000 denarëve, kanë arritur 2600 aplikime

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...