Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Shitet në ankand diamanti më i madh në histori, vlera e tij kap vlerën e 14 milionë dollarëve

Diamanti më i madh në histori është shitur sot në një ankand në Gjenevë dhe atë për 14 milionë dollarë, ka njoftuar sot shtëpia e ankandeve Christies.

Ky diamant prej rreth 100 karatë është i bërë nga një diamant i rrallë prej 207 karatëve që është gjetur pas gropimeve të shumta që nga viti 2016.

Ekspertët e Alrose u është dashur më shumë se një vit që ta bëjnë diamantin. Çmimi fillestar ishte vlerësuar prej 13 milionë dollarë, por më pas i është shtuar edhe një milion.

Në po të njëjtin ankand janë shitur stoli dhe gjësendet tjera përfshirë këtu stoli nga safiri dhe diamantet me ngjyrë dhe që i përkisnin bijës së Napoleon Bonapartës – që u shitën për afro tre milionë dollarë.

Postime të ngjashme

Shtohen rastet me depresion, rritet ndjeshëm konsumi i qetësuesve në vend/ Ja pasojat që solli pandemia e COVID-19

Dafina Vidishiqi

Këto 5 mite të njohura bukurie nuk duhet t’i besoni më

Dafina Vidishiqi

Këshilla nga amvisat me përvojë: Një truk që parandalon formimin e akullit në frigorifer

Dafina Vidishiqi

3 arsye pse vajzat mund të bëhen të bezdisshme për një mashkull

Dafina Vidishiqi

Si ndikon në trupin nëse bëni not 3 herë në javë?

Dafina Vidishiqi

Çiklizmi dhe seksi: A janë çiklistët dashnorët më të mirë?

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...