Shitet Toyota Land Cruiser që i përket Tom Hanks

Ata që kërkojnë Toyota FJ40 Land Cruiser të përsosur të lidhur me njerëz të famshëm tani kanë një mundësi të shkëlqyeshme për të bërë plotësuar ëndrrën e tyre të vërtetë.

 

Një Toyota Land Cruiser klasik që i përket aktorit hollivudian Tom Hanks do të shitet në ankandin e shtëpisë Bonhams. Është një shembull vërtet i përsosur dhe një nga automjetet më të bukura jashtë rrugës, raporton motor1.

Sidoqoftë, ky FJ40 nuk është për pastërtinë e Land Cruiser pasi Hanks ka bërë disa modifikime. Më e madhja nga këto është padyshim ndryshimi i motorit, kështu që ka një motor L35 4.3-litërsh Vortec V-6 i GM, i cili plotëson të gjitha standardet gjithashtu në Kalifornia.

Hanks gjithashtu zgjodhi amortizuesit Emu dhe shpërndarësit Warn, dhe shtoi drejtimin e drejtimit të energjisë dhe frenat hidraulike për një përvojë më të mirë të vozitjes. Land Cruiser gjithashtu mori një gomë Toyo Open Country 31×10.50 R 15LT me rezervë identike.

Brendësia ka ajër të kondicionuar, një grup vendesh Porsche dhe radio dhe altoparlantë të thjeshtë Sony.

Ndryshe, Land Cruiser është i përsosur dhe i gatshëm për një pronar të ri. /Telegrafi/

Related posts

Shikoni sesi policia amerikane ndalon një veturë Tesla, e cila raportohet se po ecte në autopilot

D V

Paralajmërim i rrezikut nga zjarri: Mos e karikoni veturën elektrike gjatë natës

D V

Hyundai Casper është thjesht ‘i papërmbajtshëm’: Një crossover i gjithanshëm për 10 mijë euro

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More