Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Shiti produkte me foton e famshme gjatë inaugurimit të Joe Bidenit, Bernie Sanders mbledh miliona dollarë në vetëm 5 ditë

Dorashkat prej leshi që senatori amerikan, Bernie Sanders veshi në inaugurimin presidencial ka shkaktuar reagime të pafundme të çuditshme nëpër mediat sociale.

Por, ato e kanë ndihmuar që të mbledh 1.8 milion dollarë në pesë ditët e fundit për organizatat bamirëse në shtetin e vendlindjes së politikanit, Vermont.

Shuma vjen nga shitja e mallrave me imazhin e 20 janarit teksa ishte i ulur në karrige gjersa kishte kryqëzuar duart e këmbët, raporton nbcnews.

Sanders vendosi të parën e mallit të ashtuquajtur “Kryetari Sanders”, duke përfshirë bluza dhe ngjitëse, në faqen ueb-faqen persona gjersa produkti i parë u shit në më pak se 30 minuta, tha ai.

Më shumë mallra u shtuan gjatë fundjavë dhe e shitur deri të hënën në mëngjes, tha ai.

“Jane dhe unë ishim të mahnitur nga e gjithë krijimtaria e treguar nga kaq shumë njerëz gjatë javës së fundit dhe ne jemi të lumtur që mund të përdorim famën time të internetit për të ndihmuar Vermonters në nevojë”, tha Sanders në një deklaratë me shkrim.

Postime të ngjashme

Britania heq karantinën për të vaksinuarit nga SHBA-ja dhe BE-ja

D V

Policia në Berlin ndalon mbajtjen e dy protestave për koronavirus

D V

Biden mbështet synimin e bjellorusëve për demokraci pas takimit me Tsikhanouskayan

D V

Franca do të kërkojë pasaportën shëndetësore nëpër kafiteri nga 9 gushti

D V

Zyra e Prokurorit në Bosnje inicion rastet e para nën Ligjin për mohim të gjenocidit

D V

Tokio regjistron rekord të rasteve me koronavirus

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...