Agjencia Zhurnal.mk
Auto Ekonomi

Shitjet e automjeteve BMW në maksimumin historik

“BMW” regjistroi tremujorin e parë të vitit më të mirë në Kinë, me një rritje të shitjeve me 97.3% në bazë vjetore, ekuivalente me 229.748 makina BMW e Mini vetëm në tre muajt e parë të vitit, njoftoi kompania gjermane e automjeteve, citon “Xinhua”.

Kompania theksoi se shitjet në Kinë në tre muajt e parë të vitit 2021 madje tejkaluan shifrat tashmë të larta para krizës të tremujorit të parë të vitit 2019, duke arritur pothuajse të njëjtin nivel me të gjithë kontinentin evropian.

Sipas të dhënave të kompanisë, gjiganti gjerman shiti 286.968 automjete BMW dhe Mini në tremujorin e parë në Azi, një rritje prej 76.4% nga viti në vit.

Pieter Nota, anëtar i Bordit të Menaxhimit të BMW AG, përgjegjës për klientët, markat dhe shitjet, vuri në dukje se ky rezultat i lartë historik synimet ambicioze të rritjes për vitin.

Postime të ngjashme

Ministri Hoxha viziton zyrat e reja të Njësive Rajonale të MBPEU dhe AUV

Z H

Publikohet thirrje publike për përmirësimin e efikasitetit energjetik të objekteve komunale

Z H

Porsche 964 Carrera RS E e vitit 1991 po kërkon një pronar të ri

S.B.

Alfa Romeo Giulia GTA del në shitje

S.B.

Kështu duket Mercedes-Maybach S680

S.B.

TechArt akordon Porsche Panamera: Veturë më e shpejtë dhe me më shumë energji

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...