Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Shiu shkakton vërshime në disa lagje të Pejës

Reshjet e shiut që ranë mbrëmë gjatë natës dhe po vazhdojnë edhe sot, kanë shkaktuar probleme në komunën e Pejës.

Sikurse edhe herëve të tjera, edhe mbrëmë disa lagje të Pejës janë vërshuar pas reshjeve të shiut, shkruan Telegrafi.

Në disa fotografi të publikuara në rrjetet sociale, shihen dëmet që ka shkaktuar shiu si dhe rrugët e mbushura me ujë në lagjen “Azem Lukaj” në Pejë.

Ndryshe, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, nëpërmjet një komunikate dje ka paralajmëruar se mund të ketë vërshime në rajonin e Dukagjinit.

“Reshjet të cilat priten të fillojnë përgjatë orëve të pas ditës së sotme datë 15/10/2020 fillimisht do të përfshin pjesën perëndimore të Kosovës (zona malore), duke vazhduar me intensitet të shtuar në drejtim të pjesës veri – perëndimore”, është shkruar në komunikatën e djeshme të institutit.

Postime të ngjashme

Publikohet rezultati: Ja sa vende deputetësh kanë fituar VV, PDK, LDK dhe AAK (Tabela)

S.B.

Kurti i nis letra Erdoganit dhe Netanyahut

S.B.

Freedom House: Shqipëria, Kosova pjesërisht të lira

S.B.

Sot pritet të përfundojë numërimi i votave të diasporës

S.B.

Lajçak sot në Serbi, takimin e parë e zhvillon me Vuçiqin

S.B.

​Kosovë/ Mbi 8200 raste aktive me COVID

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...