Shkarkim apo qëndrim? Lojtarët e Chelseat marrin vendim për të ardhmen e Pochettinos

nga Redaksia

Chelsea po përballet me rrezikun e një reagimi të ashpër në dhomën e zhveshjes nëse shkarkon trajnerin Mauricio Pochettino.

Trajneri argjentinas thuhet se është i popullarizuar në mesin e shumë lojtarëve të tij në Stamford Bridge.

Ndërsa rezultatet dhe performancat nuk kanë bërë përshtypje, The Mail thekson se shumë lojtarë besojnë se ai është njeriu i duhur për këtë punë.

Aftësitë menaxhuese të Pochettinos janë vlerësuar nga skuadra e fryrë e klubit londinez.

Megjithatë, shumë nga ata lojtarë mund të mos jenë në klub për shumë më gjatë sesa fundi i këtij sezoni.

Blutë thuhet se po konsiderojnë një rinovim të skuadrës, pasi përballen me një tjetër sezon me mediokritet në mes të tabelës.

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

Regjistrohu

Subscribe my Newsletter for new blog posts, tips & new photos. Let's stay updated!

@2009-2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More