Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Shkarkohet prokurori i Tiranës. Po hetonte dosjen e dëmtimeve nga tërmeti

Zhurnal Ads

Komisioni i Pavarur i Kualifikimi ka shkarkuar nga detyra prokurorin e Tiranës, Alket Mersini.

Mësohet se Mersini nuk rezultoi i pastër një nga kriteret e vlerësimit, atë të pasurisë. Prokurori ka pasur në dorë dy çështje të rëndësishme, atë të dëmtimeve nga tërmeti i 26 nëntorit dhe të falsifikimeve të biletave të autobusëve.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Operacioni antidrogë në Skrapar/ Bledi Çuçi: Kush përfshihet në paligjshmëri përballet me drejtësinë

S.B.

PS propozon prishjen e marrëveshjes së 5 qershorit/ Listat të hapen 100%, por të ndalohen koalicionet

admin

Raporti i Freedom House/ Meta:Vendi po rrëshqet drejt juntës

admin

“Bëhuni gati për 25 prillin”/ Balla: Sirenë alarmi! Disa parti politike në Shqipëri, pre e vendeve aspak miqësore me Shqipërinë

S.B.

“Do të mbajnë përgjegjësi ata që nuk japin informacion”/ Meta: Shqipëria po humbet milion lekë në gjyqet ndërkombëtare!

admin

Shkeli masat anti-Covid, PD kërkon shkarkimin e Rakacollit: Para partisë nuk vënë asgjë!

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...