Agjencia Zhurnal.mk

Shkatërrohet banda e prostitucionit,në pranga 1 shqiptar në Itali

Policia italiane ka arritur të ç’montojë një grup kriminal në fushën e prostitucionit në Itali.

Të arrestuarit akuzohen për një sërë veprash penale si shfrytëzim prostitucioni, kërcënim, favorizim i krimit, si dhe kërcënime të rënda. Për rastin u arrestua Rudolf Pengili, i njohur si “Rudy” ose “Il Pelato”, i lindur në 1972 në Shqipëri, u arrestua në shtetin italian.

Tre anëtarët e tjerë të bandës së prostitucionit janë rumunë dhe arresti i tyre është kryer në Rumani dhe Gjermani. Në total për këtë  rast janë referuar materialet gjyqësore kundër 19 personave.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...