Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

Shkatërrohet banda italo-shqiptare e drogës, 23 persona arrestohen në Livorno

Goditet një grup italo-shqiptar që shpërndante lëndë narkotike midis Toskanës dhe Romës.

Karabinierët e Livornos kanë ekzekutuar urdhrin e arrestit ndaj 23 të dyshuarve të përfshirë në trafikimin dhe shpërndarjen e drograve si marijuanë, hashash apo kokainë.

Mediat italiane raportojnë se grupi furnizohej në Romë nga një grup shqiptarësh aktivë në rrethet e Tor Bella Monaca dhe San Basilio-s.

Aktiviteti i bandës italo-shqiptare u zbulua pas hetimeve të nisura në 2019-ën, pas kapjes së një sasie marijuane hibride të quajtur “Nicole Kush”.

Gjatë hetimeve, gjashtë persona dhe një shqiptar i kërkuar nga Roma, ishin arrestuar tashmë nën akuzën e trafikut.

Postime të ngjashme

“Zgjedhjet”, Ministria e Brendshme: Zyrat për aplikimin e pasaportave dhe ID të hapura edhe sot

S.B.

Sarandë/ Shkrumbohet nga flakët një makinë

S.B.

Kapen me mbi 1kg kokainë, arrestohen dy persona në Tiranë

S.B.

Durrës/ Lëvizte me makinën e vjedhur, arrestohet autori

S.B.

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Greqia kufizon më shumë lëvizjet në Kakavijë në periudhën 1-15 Mars

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...