Agjencia Zhurnal.mk
Shëndetësi

Shkencëtarët zhvillojnë një test që për pesë minuta nxjerr rezultatet e COVID-19

Edhe një arritje shkencore sa i përket luftës kundër pandemisë globale të njohur më mirë si COVID-19.

Shkencëtarët në Universitetin e Oksfordit thonë se kanë zhvilluar një test të coronavirusit që mund të identifikojë virusin në më pak se pesë minuta.

Universiteti i Oksfordit shpreson të fillojë prodhimin e pajisjeve në fillim të vitit 2021 dhe më pas ta miratojë atë gjashtë muaj pas kësaj, raporton BBC.

Gjithashtu është bërë e ditur se testi i ri mund të përdoret në biznese dhe aeroporte t që ndryshme.

Ndryshe, 38.5 milionë njerëz janë infektuar në nivel global gjersa kanë vdekur rreth 1.1 milion persona.

Postime të ngjashme

Humori i ndihmon shëndetit: Kush qesh, shpenzon kalori dhe forcon imunitetin

S.B.

Pirja ditore e ujit sipas peshës trupore: Kështu do ta çoni linjën deri në perfeksion!

S.B.

Pije për tonus më të mirë të muskujve: ‘Bombë energjike’ e pasur me proteina!

S.B.

Çaji me lëvozhgën e qepës mund të largoj shenjat e plakjes, ul inflamacionin dhe presionin e gjakut

S.B.

Përdredhja e flokëve te fëmijët: A është shenjë e autizmit?

S.B.

Gjithnjë e më shpesh ka vërejtur që bashkëshorti kundërmonte: E ka akuzuar se nuk lahej, ndërkaq më vonë ka kuptuar të vërtetën e dhimbshme

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...