Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Shkoda Octavia i ri më i madh, më i mirë dhe më i lirë se Golf 8

Gjiganti i automobilave Volkswagen i ka dhënë Shkodas gjitha pajisjet e nevojshme për ta bërë Octavian e ri më të mirë sesa Golfi – dhe nuk është lehtësisht për të thënë kjo, pasi Golfi i ri është shumë i mirë, raporton “The Sun”.

Për të qenë të qartë VW Group e ka në pronë Shkodran, Seatin dhe Audin në mesin e tjerave.

Por, derisa VW kishte vazhduar të mbante Golfin para duke i dhënë Seatit e Shkodas material më inferior për brendi të veturës dhe po ashtu teknologji më të vjetër, është hapur tashmë duke ofruar gjithë materialin në dispozicion. Rezultati është se si Octavia Mk4 ashtu edhe Leon Mk4 janë makina superiore ndaj Golf 8.

Octavia mbetet më i madh, më praktik për familje sesa Golf 8. E sa për çmime, Golf 8 fillon me çmim diku mbi 25 mijë euro, e Octavia është më i lirë. Mund të gjendet me çmim deri në 23 mijë euro.

Postime të ngjashme

Ferrari në vitin 2025 do ta lansojë veturën e parë tërësisht elektrike

S.B.

Prezantohet edhe zyrtarisht Mercedes EQS – luks i jashtëzakonshëm dhe brendësi e digjitalizuar

S.B.

Huawei po investon një miliard dollarë në biznesin e veturave, pretendon se është më i mirë se Tesla

S.B.

Audi i bën konkurrencë Maybach-ut

S.B.

Apple konkretizon planet për veturën elektrike, bashkëpunon me kompani të njohura

S.B.

Gjysmë shekulli nga klasiku i Mercedesit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...