Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Shkolla fillore në Siberi, aty ku nxënësit lahen në ujërat e ngrira

Fëmijët e një shkolle në Siberi, vishen në rroba banjo dhe i vërsulen ujërave të ngrira – madje lahen me kovat e mbushura me ujë gjysmë të ngrirë – të gjitha këto i bëjnë që në CV-në e tyre ta kenë si dëshmi se janë larë në temperatura ekstreme.

Bëhet fjalë për 317 nxënës të një shkolle në Krasnoyarsk të Siberisë, që sipas tyre ky veprim i mban ata më të shëndetshëm dhe ua ndalë infeksionet, transmeton Telegrafi.

Pasi që fillimisht futen në sauna, menjëherë ia mësyjnë ujërave të ngrira, e videoja e publikuar më poshtë shfaq nxënësit në Sibiryachok që ndryshe njihet si Siberia e vogël.

Është interesant se shumica e prindërve janë pro këtij veprimi, madje thonë se ndihen krenar me veprimin e fëmijëve të tyre që kanë në CV-të e tyre dëshmi se janë larë në ujëra të ngrira.

Postime të ngjashme

Fotot e dasmës; Mbesa e Dianës martohet me milionerin 62-vjeçar

D V

Zbulohen për herë të parë sekretet e bërthamës së Marsit

D V

E pazakontë, babai i Meghan Markle do të hedhë në gjyq të bijën dhe princ Harryn për këtë arsye

D V

Ajo vendosi kamera në dhomë për të parë macet, por filmoi pronarin: Ai hyri në dhomën e gjumit dhe nuhati veshjet e saj

D V

102-vjeçari mund koronavirusin

D V

Shimpanzetë për herë të parë në histori sulmojnë dhe vrasin gorillat në natyrë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...